Prečo práve sekčná garážová brána?

Za obľúbenosťou sekčných garážových brán stoja ich technické vlastnosti, vzhľad, užívateľský komfort, kvalita a cena. Táto brána funguje ako ucelený systém, jednotlivé sekcie sa vysúvajú nahor pod strop a otvorená brána preto v garáži nezaberá takmer žiadne miesto. Navyše nám tak neprekáža ani sprava, ani zľava a vonkoncom nie pred stavebným otvorom. Do priestoru garáže vlastne vôbec nezasahuje.

Zloženie systému sekčných garážových brán a prednosti

Systém sekčných garážových brán sa skladá z vodiacich líšt, po ktorých sa brána vysúva, a z jednotlivých sekcií, pántov, pružín, hriadeľa a koliesok. Všetko kovové príslušenstvo je na povrchu chránené proti korózii (najčastejšie pozinkovaním). Tieto brány sú najčastejšie tvorené šiestimi až ôsmimi panelmi s výškou 500 až 610 mm a panely sa pohybujú zvislo po koľajniciach, pri strope sa potom zohýbajú do vodorovnej polohy. Na montáž sekčných brán nie je potrebné nadpražie ani spodný rám. Navyše, predávajú sa aj sekčné brány s bočným zasúvaním. Vďaka bezpečnostným zámkom sa nemusíme báť ani privretia prstov medzi jednotlivými sekciami a už vôbec nie zranení pri otváraní a zatváraní brány ich spodnou hranou.

Sekčné garážové brány sa ľahko ovládajú, nie sú hlučné a výborne izolujú teplo (panely so šírkou 40 mm sú tvorené dvoma galvanizovanými plechmi s tvrdenou izolačnou výplňou), preto sú vhodné aj pre vykurované garáže. Sekčné brány sa však hodia pre akúkoľvek garáž, obzvlášť však pre tie garáže, ktoré majú obmedzený vstupný priestor. Pokiaľ sa garáž nachádza napríklad kúsok od cesty či priamo pri chodníku, sekčná garážová brána bude pre vás priam ideálna. Je síce pravda, že môžete použiť aj brány rolovacie, tie sú však menej bezpečné (ľahšie nimi prenikne do objektu zlodej) a majú oveľa horšie tepelnoizolačné vlastnosti, navyše sú aj výrazne hlučnejšie. Dokonca, aj priemyselné brány sú veľmi často riešené ako sekčné. Riešenie sekčných brán je vhodné aj pre veľké stavebné otvory a navyše, tieto brány znesú vysokú záťaž, čiže veľmi časté používanie.

Ovládanie sekčných garážových brán

K sekčným garážovým bránam volíme elektrický pohon a diaľkové ovládanie. Pohon ovládaný diaľkovým ovládačom zvyšuje užívateľský komfort. Okrem toho, k dispozícii je aj manuálne ovládanie pre prípad výpadku elektriny alebo jednoducho preto, že tak bránu ovládať chcete. Na druhej strane, vďaka elektrickému pohonu nebudete musieť vystupovať z auta za akéhokoľvek počasia. Na otvorenie brány si počkáte v teple a suchu, brána sa následne tiež automaticky zatvorí. Údržba sekčných brán je nenáročná, životnosť dostatočne dlhá, prevádzka bezpečná a tesnenie brán je u tých kvalitných veľmi dobré.

Vzhľad sekčných garážových brán

Vybrať si môžete farebné prevedenie v mnohých odtieňoch. Na výber je aj mnoho typov a povrchov sekcií. Výnimočný dizajn dosiahnete aj vďaka technológii DURA PRINT. Technológia tlače na bránové panely DURA PRINT využíva digitálnu atramentovú tlač na bránový panel s vytvrdzovaním UV lampou. Pracuje v troch osiach s rozlíšením 360 dpi, čo umožňuje nadštandardne kvalitné rozlíšenie tlače. Možnosti tlače sú takmer neobmedzené a umožňujú vytlačiť napr. rôzne imitácie dreva, betónu, nerezových dekorov, ľubovoľné obrázky, fotografie, nápisy, logá firiem atď. Záruka na túto povrchovú úpravu panelov je 10 rokov.