Špeciálne interiérové dvere

Protipožiarne dvere

Dvere požiarne odolné majú špeciálnu konštrukciu, ktorá bráni rýchlemu šíreniu ohňa a tepelného toku. Ich inštalácia je vhodná predovšetkým na miestach, kde to vyžaduje zákon, ako napríklad v miestnosti s kotlom na pevné palivo. Svoj účel ale splnia aj ako vchodové dvere, ktoré spoľahlivo zvýšia vašu bezpečnosť.

Protipožiarne interiérové dvere sú veľmi praktické aj všade tam, kde vám ich inštaláciu zákon nenariaďuje. Slúžia k ochrane bytov, domov a všetkých budov, ktorým hrozí zvýšené nebezpečenstvo požiaru. Dvere odolné voči ohňu vyrábame v dvoch prevedeniach:

  • Dvere s požiarnou odolnosťou 30 minút

 

Dvere požiarne bezpečnostnej triedy 2

Dvere požiarne bezpečnostnej triedy 2 (DPB2) sa inštalujú tam, kde je vyžadovaná inštalácia protipožiarneho uzáveru zo zvýšenou bezpečnosťou proti prieniku cudzích osôb (napríklad vchodové do bytových jednotiek). Bezpečnosť je zaistená použitím päťbodového bezpečnostného zámku TRILOGIA, a na strane pántov inštaláciou tŕňov proti vysadeniu.

Dvere požiarne bezpečnostnej triedy 2 (DPB2) spoločnosti SOLODOOR a.s. sú vyrábané s požiarnou odolnosťou 30 min (EI230/EW30) a môžu byť len plné jednokrídlové. Dvere požiarne bezpečnostnej triedy 2 (DPB2) sa inštalujú iba do špeciálnej oceľovej protipožiarnej zárubne, alebo sa môže upraviť existujúca požiarna oceľová zárubňa.

Dvere požiarne bezpečnostné DPB2 v oceľovej protipožiarnej zárubni s tesnením môžu byť protihlukové (34 dB, 35 dB, 37 dB), môže sa nainštalovať priezor a samozatvárač.

Dvere požiarne bezpečnostnej triedy 3

Dvere, ktoré spájajú hneď dve veľmi dôležité vlastnosti:

Dvere požiadru odolné je treba inštalovať tam, kde je podľa noriem požadovaný protipožiarny uzáver. Bezpečnostné dvere triedy 3 spravidla vyžaduje poišťovňa, u ktorej ste si poistili domácnosť proti vykradnutiu. Dvere požiarne bezpečnostnej triedy 3 od spoločnosti SOLODOOR obidva tieto požiadavky spĺňajú a sú pre nich riadne certifikované.

Bezpečnosť je zaistená použitím päťbodového bezpečnostného zámku a inštaláciou tŕňov proti vysadeniu na strane pántov. Požiarna odolnosť je u týchto dverí 30 minút.

Dvere požiarne bezpečnostnej triedy 3 sa od DPB triedy 2 líšia:

  • 3-dielnymi pántmi s integrovaným tŕňom proti vysadeniu
  • rámom – DPB2 majú rám smrekový a DPB3 majú rám bukový
  • hrúbkou dverí 44 mm
  • sú určené do špeciálnej kovovej zárubne (táto zárubňa sa pri montáži vylieva betónom)

A navyše tieto dvere aj výborne vyzerajú. Vybrať si môžete z 33 dekorov.

Protipožiarné dymotesné dvere

Protipožiarne dymotesné dvere dokážu zabrániť prieniku splodín v množstve, ktoré je nebezpečné pre ľudské zdravie. Bývajú odporúčané ako vhodný variant do miestností, kde hrozí riziko požiaru. Máme pre vás ešte jeden tip – strategické je oddeliť týmito dverami únikovú cestu pre prípad požiaru. Pri evakuácii budovy tým znížite množstvo dymu, ktorým by ste sa museli predierať z budovy von na vzduch. Odporúčame vám ich aj ako vchodové dvere do bytu, samozrejme v bezpečnostnom variante príslušnej triedy. Rovnako ich môžete použiť ako vchodové dvere do garáže alebo dielne, kde pracujete s otvoreným ohňom.

Protihlukové dvere

Protihlukové dvere využijete nielen v pracovných priestoroch, ale aj doma. Vyrastá vám doma budúca hudobná hviezda, alebo sa vaše deti často hádajú a s krikom škriepia o všetko možné? Chcete si zachovať súkromie v spálni, v kúpeľni alebo na WC? Protihlukové dvere dokážu stlmiť priechod zvuku o 27 až 38 decibelov. Pre presnejšiu predstavu – na veľmi frekventovanej ulici býva hluk zhruba v hodnote 70 decibelov. Keď ho znížite o 38 decibelov, dostanete sa na úroveň šepotu alebo relatívneho ticha v divadelnej sále. Podobne dokážete hluk pneumatickej zbíjačky zredukovať na hlukovú úroveň kvákania žaby alebo ťukanie písacieho stroja.

Protihlukové interiérové dvere vyrábame v piatich základných variantoch s tlmivosťou na úrovni 27 dB, 32 dB, 33 dB, 35 dB a 38 dB. Všetky tieto typy sú vybavené pevným či výsúvacím prahom. Pre dosiahnutie požadovaného zvukového útlmu musia byť protihlukové dvere vždy vsadené do utesnenej obložkovej zárubne, pretože vsadenie do utesnenej oceľovej zárubne znižuje zvukový útlm zhruba o 3 dB.