Pozor na najčastejšie chyby pri výbere bezpečnostných dverí

Potrebujete nové dvere, no radi by ste investovali do takých, ktoré nebudú vytvárať iba optickú zábranu, ale budú reálnou prekážkou pre každého, kto by sa chcel dostať neoprávnene do bytu? Stačí si pri výbere bezpečnostných dverí postrážiť pár základných chýb, ktoré sa často opakujú.

Lacné bezpečnostné dvere? Radšej nie!

Šetriť na bytových bezpečnostných dverách sa nevypláca. To však neznamená, že by ste do nich mali investovať celý majetok. Bezpečnostné dvere do bytu, ktoré zaistia dostatočnú ochranu pred vysadením, odvŕtaním zámku alebo násilným prekonaním, kúpite za čiastku od 1 000 do 1500 eur.

Staré zárubne vyhoďte

Počítali ste s tým, že kúpite len nové krídlo dverí, pričom ho nasadíte do starých zárubní? Takto to nefunguje. Lepšie povedané, takto by to potom nefungovalo. Nové bezpečnostné dvere dosiahnu so starou zárubňou takú priľnavosť, aká je potrebná. Kvôli tomu potom dochádza k narušeniu tepelnoizolačných vlastností dverí vrátane zníženej schopnosti tlmiť hluk.

Pamätajte si teda, že nasadiť bezpečnostné dvere do existujúcej zárubne nie je dobrý nápad. Bytové bezpečnostné dvere musia byť vždy vymenené spolu so zárubňou.

Osemdesiatky nie sú deväťdesiatky

Hoci to mnoho ľudí nevie, existujú rôzne rozmery dverí. Takmer s istotou sa v živote stretnete s veľkosťou 80 a 90 cm. Premerajte preto šírku svojich doterajších dverí a nebojte sa, ak nameriate napríklad 82 centimetrov. Presné rozmery sa líšia, ale šikovný montážnik si s odchýlkou bez problémov poradí.

Plast dlho nevydrží

Bezpečnostné dvere do bytu z plastu? Cena môže byť lákavá a možno vám bude imponovať aj avizovaná jednoduchšia údržba, ale nenechajte sa zmiasť. Plastové bezpečnostné dvere si často sadajú a začínajú nepríjemne drhnúť.

Previerka dodávateľa

Keď už ste si odškrtli predchádzajúce odporúčania, zostáva jediné, ale nemenej dôležité. Okrem bezpečnostných dverí je dobré preveriť si aj dodávateľov. Na Tomdoor sa môžete spoľahnúť. Prejdite si náš web, nájdite si referencie a spätnú väzbu od našich spokojných zákazníkov, pričom nezabudnite ani na naše sociálne siete. Nie nadarmo sa hovorí, že šťastie praje pripraveným.