Vymeňte staré bezpečnostné dvere za nové

Staré dvere už nezvládajú plniť svoju funkciu, a tak je načase kúpiť nové. Ako sa ale vyhnúť chybám, ktoré môžu znížiť bezpečnosť nových dverí? Poradíme v našom článku.

Vymeňte vchodové dvere so zárubňou

Novým dverám určite nie sú prispôsobené staré pánty. Aby ste mali istotu, že dvere dokonale priľnú k zárubni, je potrebné ich vymeniť kompletne. Teda vrátane zárubne. Dvere budú nie len bezpečnejšie, ale zároveň budete môcť naplno využiť ich izolačné vlastnosti. Po tepelnej aj zvukovej stránke.

Dobrá firma vám dokážu zárubne vymeniť v rámci celej zákazky. Naši pracovníci najskôr odstránia starú zárubňu a inštalujú novú. Všetko si po sebe upraceme, takže za niekoľko hodín už ani nespoznáte, že sa na mieste niečo upravovalo.

Nepodceňujte ani vzhľad dverí

Vzhľad bezpečnostných dverí nie je len o kráse a štýlu. Čím luxusnejšie a nedobytnejšie budú vaše vchodové dvere do domu vyzerať, tým menšia je pravdepodobnosť, že sa zlodeji rozhodnú prekonať práve vaše dvere namiesto “vedľajších”, 30 rokov starých dverí, ktoré dávajú “istotu” prekonania.

Bezpečnostná trieda dverí

Zvoľte si bezpečnostnú triedu nových dverí 2 alebo 3, nižšou bezpečnostnou triedou nezískate v podstate vôbec nič, vyššiu zasa väčšina z nás nepotrebuje – po takej najčastejšie siahajú len tí, ktorí majú doma veľmi cenné veci – mince, šperky, obrazy, sochy, cenné poštové známky a podobne. Bežné škody spôsobené prípadným zlodejom by mala kryť kvalitná poistka s dobre vyjednanými podmienkami. A skutočné cennosti by zasa mali byť ukryté v trezore – najlepšie v tom bankovom.

Poraďte sa s profesionálmi

Pokiaľ chcete dvere, na ktoré sa budete môcť naozaj spoľahnúť a vydržia vám dlho, vyberte bezpečnostné dvere Sofia od nás. Odolajú nielen zubu času, ale aj nezvaným návštevníkom. Ročne montujeme desiatky týchto dverí a referencie na výrobok aj našu prácu si môžete pozrieť na našich sociálnych sietiach. Príďte sa poradiť, spoločne vyberieme najlepšie riešenie pre vašu domácnosť a postaráme sa o všetko potrebné.