Vinyl nepatrí len na podlahy – vynikne a dobre poslúži aj na stenách

Vinyl tiež dokonca môžeme použiť aj v kúpeľniach, nemusíme sa striktne držať pravidla keramických či betónových obkladov. Vinyl je univerzálny materiál, ktorý poľahky strčí do vrecka ktorékoľvek kachličky. Napríklad v takej vernej imitácii dreva vyzerá veľmi dobre a efektne.

Vinyl – to najlepšie z laminátových a drevených podláh

Vinylové podlahy sú častou témou magazínov zameraných na bývanie. Ako sa zvykne ľudovo hovoriť – doslova sa s nimi roztrhlo vrece. Dôvodom je očividne priaznivý pomer ceny a výkonu, kde do kolónky výkon môžeme zaradiť aj príjemný vzhľad. Vinylové podlahy si poradia aj s ostrými pazúrikmi vašich domácich miláčikov, nevadí im rozliata voda, padajúci riad a iné predmety. Pomaly ale isto tieto podlahoviny začali ovládať trh s podlahovými krytinami. Jednoducho vinyl ponúka to najlepšie z laminátových a drevených podláh.

Príjemný a dokonale funkčný

Vinylové podlahy – to sú odolné a funkčné podlahy krásne na pohľad, príjemné na dotyk, vyrábané v nespočetnom množstve dekorov vrátane verných imitácií prírodných materiálov, z ktorých najobľúbenejšie sú výrobky v dekoroch dreva a mnohé sú na prvý pohľad od drevených podláh naozaj na nerozoznanie. Navyše sa ľahko pokladajú, udržiavajú a čistia, sú protišmykové, spĺňajú požiadavky na horľavosť (resp. nehorľavosť) a s pokojným svedomím môžeme pod ne inštalovať podlahové kúrenie.

Vinyl nemusí ležať len na podlahe

Pokiaľ vezmeme do úvahy všetky vyššie spomínané výhody vinylových podláh a vinylové diely presunieme na o dosť menej namáhané steny, neexistuje dôvod o nich zapochybovať. Vinyl jednoducho nemusí len ležať na podlahe, môžeme ho prilepiť aj na steny a iné prvky v interiéroch. Môžeme tak dokonca dosiahnuť veľmi efektné zladenie podlahy a steny.

Univerzálne využitie na akejkoľvek stene

Chcete vytvoriť opticky zaujímavú stenu vo vstupnej chodbe pod vešiakmi? Alebo radšej netradičnú čelnú stenu v obývacej izbe či v pracovni? Obklad pracovnej plochy v kuchyni či umývateľný obklad jedálenského kúta? Experimentom sa medze nekladú. Vyberať pritom možno z množstva dekorov verne imitujúcich drevo, kameň a po novom aj koberce. Interiér sa tak v jednom momente premení na príjemný priestor ladený do prírodných tónov. Obklad pôsobí upokojujúcim dojmom, navyše takáto plocha je jednoducho umývateľná a nároky na jej údržbu sú minimálne. Na utretie obkladu postačí vlhká handrička.

Vhodný aj do kúpeľní

Obklad z podlahovín je veľmi vhodným riešením aj v kúpeľniach. Dlažba síce naďalej zostáva nesmrteľnou voľbou, no praktickejším a rozhodne zaujímavejším riešením je práve obklad z vinylových dielcov. Budete pritom veľmi prekvapení, akým príjemným obkladom sa môže vinyl v kúpeľni stať.

Jedna z najkvalitnejších vinylových heterogénnych podlahovín na svete

A čo viac, vinyl patrí vďaka svojej konštrukcii medzi najkvalitnejšie heterogénne podlahoviny na svete. Napriek tomu, že sa pri jeho inštalácii používa lepidlo, nemusíme sa báť o svoje zdravie a trvanlivosť obkladu. S certifikovanou antibakteriálnou úpravou a bez škodlivých ftalátov vyhovuje vinyl všetkým náročným požiadavkám.

Vinyl jednoducho už dávno nepatrí len na podlahu. Môže sa stať aj zaujímavou ozdobou stien či dverí. Navyše, vinylová podlaha dnes patrí medzi najkvalitnejšie krytiny vôbec.

Ak vás článok zaujal a rozhodli ste sa, že vinyl by mohol byť tou správnou cestou, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám poradíme so všetkým, s čím si sami neviete dať rady.

Tešíme sa na vás na ul. Jána Bottu 1 v Prešove!