Interiérové dvere musia vyzerať dobre!

Interiérové dvere musia vyzerať dobre – ako a aké vybrať?

Interiérové dvere do bytu sú výrazným prvkom, na ktorý sa budete pozerať každý deň. Preto sa určite pri ich výbere zamerajte okrem funkčnosti a ceny dverí aj na ich dizajn a celkový vzhľad. Ideálne je, keď interiérové dvere ladia s podlahou, farbou stien a ďalšími prvkami v byte alebo dome. Určite výber konkrétnych interiérových dverí preberte s partnerkou alebo partnerom, všeobecne platí, že ženy majú estetiku “viac v krvi”, takže vám pravdepodobne výber uľahčia.

Interiérové dvere – aké máte možnosti?

Interiérové dvere môžete vyberať podľa mnohých kritérií. Na trhu je celý rad najrôznejších dverí, ktoré sa líšia materiálom, dizajnom alebo typom otvárania. Pri výbere budete mať veľké množstvo otázok a možností:

  • materiál – z čoho dvere budú, plastové interiérové dvere, dvere s presklením, hliníkové dvere, drevené dvere, kombinácia materiálov
  • povrch dverí – fólia, dyha, laminát, masív…
  • typ dverí podľa otvárania – vyberáte podľa priestoru, kam sa dvere umiestnia, klasické otočné dvere, posuvné dvere na stenu, posuvné dvere do puzdra, dvojkrídlové dvere
  • ľavé alebo pravé dvere – musíte určiť, na ktorej strane budú pánty a kam sa budú dvere otvárať

Farba interiérových dverí a ich dizajn

Či už si vyberiete interiérové dvere doskové, alebo rámové, budete hlavne vyberať ich dizajn a farbu. Môžete kúpiť zaujímavé plastové dvere s dreveným dekorom a čiastočným presklením do obývacej izby, plné dvere do spálne, presklené dvere do kúpeľne a posuvné dvere do detskej izby. Všetky typy sa dajú zladiť. Pokojne kúpte rôzne dvere pre rôzne izby alebo všetky dvere rovnaké, vždy však záleží hlavne na vašom cítení.

V podstate všetci seriózni predajcovia interiérových dverí ponúkajú množstvo farebných variantov, rôzne vzory a celkový dizajn. Ideálne je vybrať si takého predajcu (alebo priamo výrobcu), ktorý prevádzkuje aj kamenné predajne, ktoré môžete navštíviť a osobne sa poradiť, pozrieť sa a vybrať si zo vzorkovníka farieb. Budete tak mať aj miesto, kde môžete riešiť prípadné reklamácie alebo akékoľvek problémy, ktoré sa môžu interiérových dverí týkať.

Užite si výber interiérových dverí a okrem ceny sa pozerajte aj na dizajn. Verte, že interiérové dvere hrajú v byte alebo v dome veľkú rolu a majú významný vplyv na celkový dizajn a atmosféru v dome.