Garážové brány – podľa ktorých kritérií ich vyberať?

Obstaranie garážových brán znamená investíciu aj na niekoľko desaťročí. Pri ich výbere je preto dobré zamerať sa na niekoľko základných kritérií, ktoré by mali garantovať, že sa rozhodnete správne. Na čo sa teda pri obstaraní garážových brán sústrediť?

Typ garážovej brány

Základným kritériom pri výbere garážovej brány je voľba konkrétneho typu. Garáže súčasných novostavieb sa spravidla koncipujú tak, aby vyhovovali takzvanému sekčnému typu brány, ktorý je aktuálne najčastejšie používaný. Brány sú v jeho prípade rozdelené do jednotlivých sekcií, ktoré zachádzajú pod strop, pri garáži sa preto myslí na to, aby bol pod stropom dostatok miesta práve na zachádzanie brány.

Priority sa môžu zmeniť, pokiaľ užívateľ okrem automobilu plánuje v garáži parkovať aj napríklad motocykel či bicykel. Alebo má garáž fungovať ako jediný vstup do domu a nahrádzať vchodové dvere. V takýchto prípadoch je vhodné zamerať sa na špeciálnu odnož sekčného typu brány, ktorá sa zasúva do boku garáže. Veľmi dobre poslúži práve v prípadoch, keď garáž stačí iba pootvoriť, napríklad na zaparkovanie jednostopového vozidla alebo kvôli pohybu osôb.

Bezpečnosť garážovej brány

Pre mnohých užívateľov je pri výbere garážových brán úplne kľúčová bezpečnosť. Kľúčovú úlohu v tomto smere zohráva kvalitný motor s prevodovkou, ktorý bráni násilnému vypáčeniu brány. Na bezpečnosť je ale možné nazerať aj z iných uhlov pohľadu. Napríklad rodiny s deťmi určite ocenia fotozávoru, ktorá pri zachádzaní zastaví bránu, pokiaľ sa v ich priestore pohybuje napríklad dieťa. Kľúčovým bezpečnostným prvkom je tiež padacia brzda, ktorá bránu v prípade neočakávaného pretrhnutia lanka zastaví pri páde, aby nikoho nezranila.

Dôležitý faktor, ktorý pri výbere garážových brán zohráva úlohu, je tiež dĺžka záručnej doby a celková kvalita, ktorá ovplyvňuje trvácnosť. Predsa len, bránu chceme mať dlhšie ako len po dobu záruky.

Preto pre vás dodávame garážové brány Kružík, ktoré sú celé roky známe ako vysokokvalitné brány. V prípade, že by ste chceli byť hrdými majiteľmi týchto kvalitných a aj dizajnovo krásnych brán, kontaktujte nás alebo sa zastavte v našej predajni na ul. Jána Bottu 1 v Prešove.