Hitom sú bezfalcové dvere so skrytými zárubňami

V moderných interiéroch v súčasnosti prevláda jednoduchosť a čisté línie. Ak zvažujete kúpu interiérových dverí, v Prešove v našej predajni, si popri klasických zárubniach môžete vybrať aj bezfalcové dvere so skrytými zárubňami. Tie takmer splývajú s múrom, a tak vytvárajú nerušenú jednotnú líniu dverí a steny. Dverné komponenty tak už nemusíte vystavovať na obdiv, vďaka skrytým zárubniam dovediete váš minimalistický interiér k dokonalosti.

Dvere neodmysliteľne patria ku každému interiéru. Spájajú alebo oddeľujú dve miestnosti podľa toho, ako ich práve vnímate. Interiérové dvere zasadené napríklad medzi obývačku a chodbu môžu za istých okolností pôsobiť ako päsť na oko, čo je v modernom interiéri nežiaduce. Keď stavíte na bezfalcové dvere (t. j. bez polodrážky) so skrytými zárubňami, interiér hneď pôsobí čistejšie a zároveň premyslenejšie. Toto moderné riešenie totiž jednoducho, elegantne a dômyselne ukryje všetky konštrukčné prvky do zárubne, prípadne do samotných dverí. Dvere potom nerušia a ladia so zvyškom interiéru.

Interiérové dvere, ktoré nerušia

Skryté zárubne znamenajú, že dverný priechod nie je orámovaný napríklad kovovou alebo drevenou zárubňou, ktorá je neprehliadnuteľná. Dvere zostávajú v jednej rovine s okolitým múrom, s ktorým takmer dokonale splývajú. Na prechod upozorňuje iba nepatrná škára.

Dverné riešenie potom môže mať rovnaký dekor ako múr, takže na priechod upozorňuje už iba kľučka. Moderné je aj kontrastné prevedenie, obľúbené sú predovšetkým lesklé materiály, napríklad čierne lesklé dvere v bielej stene. Voľba štýlu interiérových dverí potom záleží od vkusu majiteľa a celkového poňatia interiéru.

Technológia skrytých zárubní

Skrytá zárubňa predstavuje dômyselné riešenie, pretože sa inštaluje priamo do steny. Omietka je dotiahnutá až na hranu neviditeľnej zárubne, ktorá mizne práve pod omietkou. Pánty sú taktiež schované, skrývajú sa v konštrukcii samotnej zárubne.

Aj keď je toto dverné riešenie skryté a minimalistické, je stále funkčné a odolné. Základom dverí so skrytými zárubňami sú hliníkové profily, ktoré potom prekryje už spomínaná omietka alebo vonkajšia výmaľba. Skryté zárubne je možné použiť pri výstavbe domu alebo bytu aj pri rekonštrukcii. Sú vhodné do mokrej aj suchej výstavby. K dispozícii sú aj bezfalcové dvere atypických tvarov, takže sa nemusíte obmedzovať napríklad ani pri podkrovnej stavbe. K dispozícii sú rôzne zošikmené alebo rozmerovo upravené dvere, a to aj bez nadpražia.

Hlavné výhody dverí so skrytými zárubňami:

  • do interiéru prinášajú minimalizmus a čistý dizajn
  • je možné použiť kontrastné aj splývajúce dekory
  • bezfalcové dvere sú funkčné a majú dlhú životnosť
  • možno ich kombinovať s rôznymi typmi otvárania
  • hodia sa pre mokrú aj suchú výstavbu vrátane sadrokartónu
  • je možné ich kombinovať s bezobložkovými stavebnými puzdrami.

Skryté zárubne pre rôzne dvere

Skryté zárubne sú variabilné, a tak nie sú určené iba pre klasické otočné dvere. Využitie nájdu aj v prípade posuvných dverí, ktoré sa zasúvajú do puzdra. Aj tie môžu byť v bezobložkovom prevedení, takže dizajn interiéru nie je narušený. Skryté zárubne je možné zároveň použiť pre oba typy otvárania dverného krídla – pre ľavé aj pravé.

Dekor a dizajn bezfalcových dverí

Dverné zárubne sú skryté, ale to neznamená, že aj dvere musia zostať neviditeľné. Interiérom pristanú obe riešenia: kontrastné dvere v podobe dokonalého obdĺžnika, ktorý na seba v správnom okamihu strhne pozornosť, alebo naopak, dekor nerušivý, ktorý splýva so stenou.

Nové materiály a technológie nenechávajú dizajnérov chladnými, a tak sa najnovším hitom stávajú hlavne dvere kontrastné, najmä v lesklom prevedení. Nechýbajú drevené dekory, ktoré idú ruka v ruke so súčasným trendom, ktoré vnášajú do interiérov prírodné materiály.

Kde sa bezfalcové dvere hodia?

Bezfalcové dvere so skrytými zárubňami sú skvelou voľbou do všetkých interiérov, v ktorých si majitelia neželajú klasické zárubňové riešenie. Hodia sa do novostavieb aj rekonštrukcií rodinných domov, do bytov aj do komerčných priestorov. Ich využitie je všestranné a hlavne elegantné. Ocenia ich všetci, ktorí majú radi čistotu, minimalizmus a chcú docieliť efekt premysleného a celistvého interiéru.

Ak vás bezfalcové dvere zaujali a radi by ste mali interiér v takomto štýle, neváhajte nás kontaktovať a určite vám dobre poradíme. Sme tu pre vás!